Постанова Кабінету Міністрів України №257

Закони

Порядок проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва

постанова кабінету міністрів україни

Постанова Кабінету Міністрів України №257 від 12 квітня 2017 року “Про затвердження Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва” визначає, як і коли проводити обстеження будівель та споруд для забезпечення їх безпечної експлуатації.

Основні положення документа

  • Мета обстеження: Оцінка відповідності об’єктів будівельних норм та вжиття заходів для забезпечення надійності та безпеки під час їх експлуатації. Також, обстеження допомагає прийняти рішення щодо подальшої експлуатації об’єктів, пошкоджених внаслідок надзвичайних ситуацій, воєнних дій чи терористичних актів.
  • Сфера застосування: Порядок поширюється на всі об’єкти будівництва, прийняті в експлуатацію, окрім об’єктів оборонного та спеціального призначення, а також тих, що обстежуються з іншою метою (судова експертиза, наукові дослідження тощо).
  • Хто ініціює та проводить обстеження: Обстеження проводиться за рішенням власника або управителя об’єкта, або уповноважених органів. Виконувати обстеження можуть лише кваліфіковані фахівці з відповідними сертифікатами, або організації, що мають таких фахівців у своєму штаті. Інформація про таких фахівців міститься в Реєстрі будівельної діяльності.
  • Обов’язкове обстеження: Обов’язковому обстеженню підлягають об’єкти соціальної інфраструктури (освіта, культура, спорт, медицина), адміністративні будівлі, об’єкти інженерної, транспортної та енергетичної інфраструктури, що належать до об’єктів з середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками. Також обов’язковому обстеженню підлягають багатоквартирні житлові будинки.
  • Періодичність: Перший строк обстеження та його періодичність визначає проектувальник, враховуючи особливості об’єкта, але не пізніше закінчення гарантійного строку. Наступні обстеження проводяться не рідше, ніж раз на 10 років. Строк наступного обстеження вказується у паспорті об’єкта.
  • Етапи обстеження: Планове обстеження включає підготовку, попереднє та/або детальне обстеження, а також складання паспорта об’єкта або внесення змін до нього. Обстеження у разі виявлення дефектів або для прийняття рішення про подальшу експлуатацію включає ті ж етапи, але замість паспорта складається звіт з рекомендаціями.
  • Паспорт об’єкта: Результати обстеження відображаються у паспорті об’єкта, який складається у паперовій та електронній формі на об’єкт у цілому, а не на його частини. Паспорт складається у трьох примірниках та зберігається у виконавця, власника/управителя, та органі місцевого самоврядування. Власник/управитель зобов’язаний подати паспорт до органу місцевого самоврядування протягом місяця з дати його отримання від виконавця.
  • Важливі заборони: Не допускається проведення обстеження виключно за фотографіями чи кресленнями без візуального огляду. Заборонено складати паспорт об’єкта на основі обстеження його частин.

Ця постанова враховує зміни, внесені пізнішими постановами КМУ, та спрямована на підвищення рівня безпеки експлуатації будівель та споруд в Україні.



Ми використовуємо файли cookie. Докладніше читайте тут privacy policy.
Погоджуюсь